IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Zakończenie pielgrzymki druga sobota lipca – w 2014 roku 12 lipca.
12 lipca 2014 r. planowane jest zakończenie IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Eucharystia będzie sprawowana „na Wałach” /razem z rowerami/. W roku ubiegłym w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej wzięło udział 1070 pielgrzymów. W tym roku zapraszamy wszystkich – turystów i pielgrzymów rowerowych – aby uczcić kanonizację wielkiego naszego rodaka Jana Pawła II. W celu przygotowania zakończenia Pielgrzymki grupy proszę zgłosić koordynatorowi Pielgrzymki – ks. kan. dr Jerzemu Grochowskiemu (e-mail: [email protected], tel. 602 492 411). To zaproszenie proszę przekazać wszystkim rowerzystom.Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną GóręZakończenie pielgrzymki druga sobota lipca – w 2014 roku 12 lipca.Pielgrzymka z różnych stron Polski.W 2013 roku VIII Pielgrzymka liczyła 1070 pielgrzymów rowerowych. Dotychczasowy program:1. O godzinie 10.00 spotkanie, zawiązanie wspólnoty w Katedrze Częstochowskiej, ul. Warszawska 15/17.2. Przedstawienie grup i świadectwo z poszczególnych grup.3. Słowo Księdza Biskupa.4. Błogosławieństwo na ostatni odcinek wspólnej pielgrzymki.5. Wspólne zdjęcie na schodach katedry.6. Wspólny przejazd pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę (pod eskortą Policji).7. EucharystiaOd przyszłego roku planowana jest Eucharystia na Wałach. Z Polski jest dużo grup parafialnych i regionalnych oraz diecezjalnych w różnym czasie.Prośba (także Ojca Kustosza Jasnogórskiego Sanktuarium), aby poszczególne grupy dołączyły się do tej Ogólnopolskiej Pielgrzymki.Wiele grup w rozważaniach posługuje się nauką Jana Pawła II.Dołączając się do wspólnej Ogólnopolskiej Pielgrzymki można zachować dotychczasową numerację i własny program.Zapraszamy wszystkich do włączenia się w przyszłym roku w Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową jako dziękczynienie za kanonizację naszego wielkiego rodaka Papieża Jana Pawła II.