Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Lubaczowie

fot. ks. Mariusz Pastuszak
W lubaczowskiej konkatedrze rozpoczęło się (12.01) nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.

Ten obraz powstał z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego podziemnego Zarządu Regionu w Białymstoku, Stanisława Marczuka. Wykonano go w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i w prywatnej rozmowie stwierdził, że dla niego jest to Matka Boska Solidarności. Przed tym obrazem zawierzano losy Polski i losy Ludzi Pracy.

Wraz z tym obrazem przybyły do Lubaczowa relikwie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i kopia Krzyża nowohuckiego. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności potrwa w parafii Konkatedralnej do 17 stycznia.