Pan woła - LIZBONA

W sobotę (14.12) w Tomaszowie Lubelskim odbyło się pierwsze spotkanie grupy „Pan woła – Lizbona" - diecezjalnej grupy przygotowującej do ŚDM 2022.

Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechali młodzi przedstawiciele kilku parafii z diecezji, którzy z radością i zaangażowaniem oczekiwali na rozpoczęcie spotkania związującej się wspólnoty.

Grupa „ Pan woła – Lizbona „ ma na celu przygotowanie się do dobrego i owocnego przeżycia kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2022 roku , a nade wszystko chce przybliżyć sobie i innych do Pana Jezusa.

Wszystko rozpoczęło się modlitwą i przedstawieniem delegacji z poszczególnych parafii. Następnie młodzi, którzy byli w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży opowiedzieli o poprzedniej grupie „Panamajoven.pl”. Podzielili się również świadectwem i przeżyciami ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Kolejnym puntem była praca w grupach, w których dyskutowano między innymi o Portugalii, o planach na przyszłe miesiące, o istocie Światowych Dni Młodzieży oraz o tym, co mogą sami młodzi wnieść do nowej wspólnoty.

Diecezjalny koordynator ŚDM ks. Tomasz Szady przedstawił założenia grupy "Pan woła – Lizbona". Rozmawialiśmy w wprowadzeniu w życie diecezji programu formacyjnego „Masz wiadomość”. Przyjęto pomysł, by w każdy 13 dzień miesiąca, czyli w dzień modlitwy za ŚDM Lizbona, młodzi w swoich parafiach organizowali spotkania modlitewne połączone z Eucharystią. Podjęto również codzienną modlitwę dziesiątka różańca, tajemnicą radosną (Zwiastowanie Pana Jezusa) za Papieża Franciszka i ŚDM w Lizbonie.
Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie i po błogosławieństwie, pełni radości młodzi powrócili do swoich parafii.

To był owocny czas i początek przygody jaka nas czeka. Kolejne spotkanie formacyjne odbędzie 11 stycznia 2020 w parafii Dub o godzinie 19:30. Serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Stasicka