Zbiórka ofiar do puszek

Pani Maria Król, Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „KROK ZA KROKIEM” w Zamościu, zwróciła się do Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek po Mszach Świętych niedzielnych przez osoby niepełnosprawne i ich rodziny, szczególnie w parafiach dekanatów: Zamość, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Hrubieszów (i innych) na rzecz zakończenia pierwszego etapu budowy Domu dla Osób Niepełnosprawnych w Zamościu przy ul. Kresowej 24.

Biskup Marian Rojek wyraża zgodę na tę inicjatywę, pozostawiając Księżom Proboszczom poszczególnych parafii decyzję co do zezwolenia na zbiórkę i ustalenia z przedstawicielami Stowarzyszenia jej terminu.

ks. Michał Maciołek
       Kanclerz