Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

W duchu wdzięczności za kanonizację dwóch wielkich papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II, w dniu 21 czerwca br. organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.
            Serdecznie zapraszam członków Akcji Katolickiej z naszej Diecezji i wszystkich jej sympatyków do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Rozpocznie się ona o godz. 9.00 w Katedrze Częstochowskiej. Następnie udamy się w uroczystej procesji na szczyt Jasnogórski by uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej - bpa Marka Solarczyka. Podczas Eucharystii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego proszę zabrać ze sobą świece.
            Z naszej Diecezji organizowane są wyjazdy na pielgrzymkę do Częstochowy w Lubaczowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i w Zamościu.

Oczekując na wspólne spotkanie przed tronem Królowej Polski
                                   ks. Krzysztof Świta - Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej
                                   Andrzej Juszczak - Prezes DIAK

Szczegółowy program pielgrzymki