POLSKA POD KRZYŻEM

W związku z inicjatywą modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM, która będzie miała miejsce w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września 2019 r.,  zachęcam, by w tym dniu w parafiach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej podjąć wybraną formę wspólnej modlitwy przy Krzyżu Chrystusa.

Może to być np. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Modlitwa różańcowa, czy Koronka do Bożego Miłosierdzia celebrowane w kościele lub przy parafialnym Krzyżu Misyjnym. Właściwy będzie każdy sposób modlitwy, poprzez który Wspólnota parafialna zamanifestuje swoją miłość do Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Zbawiciela, a także wyrazi modlitewną łączność z uczestnikami Spotkania Ewangelizacyjnego POLSKA POD KRZYŻEM na terenie Diecezji Włocławskiej na  lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem.

Z serca błogosławię wszystkim włączającym się w modlitwę przy Krzyżu Chrystusa

+ Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski