Zmarł ks. kan. Stanisław Piasecki pochodzący z parafii Krasnobród

W dniu, 6 kwietnia 2019 r. zmarł ks. kan. Stanisław Piasecki emerytowany proboszcz parafii w Potoku Wielkim (diecezja sandomierska).

Ks. Stanisław Piasecki urodził się 28 lutego 1948 roku w Dominikanówce, parafia Krasnobród w Archidiecezji Lubelskiej. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w  Lublinie w latach 1967-1973. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 23 czerwca 1973 roku. W ramach studiów w WSD obronił pracę magisterską z teologii na KUL w 1973 r.

Jasko wikariusz pracował w: Suchowoli Zamojskiej, Mełgwi, Puławach (par. Matki Bożej Różańcowej), Radzięcinie, Krasnymstawie (parafia św. Franciszka). Jako proboszcz posługiwał w parafiach: Wierzchowiska, Brzeziny Stojeszyńskie, Potok Wielki. Od 2018 r. przeszedł na kapłańską emeryturę zamieszkując w parafii Bondyrz. Pełnił urząd wicedziekana i dziekana Dekanatu Modliborzyce.

Program uroczystości pogrzebowych:

– wtorek, 9 kwietnia

Godz. 17.00 – Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Bondyrzu (Diecezja Zamojsko-Lubaczowska)
Godz. 20.30 – Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Potoku Wielkim (Diecezja Sandomierska)

– środa, 10 kwietnia

Godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Potoku Wielkim i złożenie ciała na cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.