ZAMOŚĆ maszeruje dla rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w Katedrze Zamojskiej 1 czerwca br., o godz. 12.00 Mszą św. w intencji wszystkich rodzin. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami: Akademiką, Grodzką, przez Rynek Wielki, Solną, Piłsudzkiego, Lubelską, Szwedzką, Sikorskiego i zakończy się piknikiem rodzinnym na terenach zielonych przy Zespole Szkół Katolickich im. św. O. Pio przy ul. Sikorskiego.
        Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w Zamościu. W niedzielę – 1 czerwca – ulicami naszego miasta, już po raz drugi, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak w ubiegłym roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Spotykamy się Katedrze Zamojskiej, skąd wyruszymy. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym.
        Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.  - Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom.
       Budowanie dobrego wizerunku rodziny, dawanie radosnego świadectwa szczęśliwych rodzin, motywowanie do dzielenia się dobrem i wzajemnego wsparcia potrzebuje zaplecza modlitewnego. W tym roku pragniemy zaproponować każdemu: tym którzy na marsz przyjdą i tym, którzy z różnych powodów będą tam z nami duchowo - modlitewny szturm do nieba o świętość naszych rodzin – nowennę przed marszem. (do pobrania)
       Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w Katedrze Zamojskiej o godz. 12.00 Mszą św. w intencji wszystkich rodzin. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami: Akademiką, Grodzką, przez Rynek Wielki, Solną, Piłsudzkiego, Lubelską, Szwedzką, Sikorskiego i zakończy się piknikiem rodzinnym na terenach zielonych  przy Zespole Szkół Katolickich im. św. O. Pio przy ul. Sikorskiego.
       Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji. Piknik Rodzinny to tradycyjnie gry i zabawy dla dzieci i całej rodziny. Nie zabraknie dobrej muzyki. Wystąpią zespoły dziecięce: Wiolinki, Raptis, Boomboxkids, SP 9, Szkoła Katolicka św. o. Pio. Gwiazdą Wieczoru będzie Zamojski Zespół Muzyczny „Nie ten dzień”.
       Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objęli: JE ks. bp Marian Rojek i prezydent miasta Zamość Marcin Zamojski.
       Organizatorzy Zamojskiego Marszu dla Życia i Rodziny: Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Stowarzyszenie Obrony Życia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

pobierz nowenna2014.doc