Nielisz: Zagrali w tenisa dla misjonarzy

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nieliszu 6 lutego odbył się Turniej Tenisa Stołowego „Pomóżmy misjonarzom”.

W rozgrywkach organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Króla w Nieliszu wzięło udział 59 zawodników z 8 szkół. Rozgrywki sportowe odbywały się w miłej atmosferze przy 11 stołach w 3 kategoriach wiekowych i wzięli w nich udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Honorowym patronatem rozgrywki objął wójt Gminy Nielisz – pan Adam Wal, a koordynatorką była katechetka, pani Maria Koprowska. Puchary dla zwycięzców ufundował Wójt Gminy Nielisz, zaś medale Dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej ks. Andrzej Łuszcz.

Celem turnieju było promowanie idei misyjnych Kościoła, pozyskanie środków na wyposażenie przedszkola prowadzonego przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w Rezegat k. Armant, w Egipcie, zachęcenie do udziału w akcjach charytatywnych oraz popularyzacja tenisa stołowego jako sposobu spędzania wolnego czasu i integracja, kształtowanie charakteru poprzez sport. Pozyskane podczas zawodów fundusze przeznaczone będą na cele misyjne w ramach konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”.

Szczegółowe wyniki:

Kategoria: kl. 4 SP Dziewczęta 1. Maja Barańska – Kaczórki

Chłopcy 1. Kacper Kwapisz – Gorajec 2. Krzysztof Gągoł – Buśno 3. Szymon Kościk – Kaczórki

Kategoria: kl. 5 – 6 SP Dziewczęta  1. Dominika Surmacz – Krasnobród 2. Katarzyna Ścirka – Kaczórki 3. Marta Lis – Kaczórki

Chłopcy 1. Łukasz Walczuk – Buśno 2. Jakub Szmit – Buśno 3. Maciej Zych – Zaburze

Kategoria: kl. 7 – 8 SP – 3 GIM Dziewczęta  1. Weronika Bździuch – Wielącza 2. Kamila Momot – Wielącza 3. Marcelina Nadłonek – Krasnobród

Chłopcy 1. Grzegorz Adamczuk – Krasnobród 2. Jakub Piłat – Krasnobród 3. Hubert Kaczanowski – Buśno

Szkoły biorące udział w turnieju: SP w Białopolu (Buśno), SP w Gorajcu, SP w Kaczórkach, ZS w Krasnobrodzie, SP w Nieliszu, SP w Wielączy, SP w Zaburzu, SP w Złojcu.

Więcej: http://misje.zamojskolubaczows…