Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia w Łabuniach

W domu rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach, w dniach od 8 do 11 listopada 2018 roku odbyły się rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła: Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia.

W rekolekcjach wzięło udział 16 małżeństw należących do gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie – Domowy Kościół. Razem z rodzicami przyjechało  20 dzieci (w wieku od pół roku do 13 lat).

W skład diakonii  rekolekcyjnej wchodzili: ksiądz moderator, para prowadząca, animatorka muzyczna i cztery osoby diakonii wychowawczej.

Celem rekolekcji było przygotowanie małżeństw do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej. Po godzinie świadectw wybrzmiało, że cel został osiągnięty.

Był to czas błogosławiony, pełen łask. Siostry przyjęły nas bardzo serdecznie, dbały o nasze ciała i dusze. Rodziny nawiązały bardzo ciepłe wzajemne kontakty, aktywnie uczestniczyły we wszystkich punktach rekolekcji. Przeżywały dialog małżeński, modlitwę małżonków (we dwoje przed Najświętszym Sakramentem). Poznawały korzenie Ruchu Światło-Życie pogłębiając wiedzę o życiu założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz powstaniu Domowego Kościoła we współpracy ks. Franciszka z siostrą Jadwigą Skudro. Przede wszystkim rekolekcje ukazały rodzinom podstawowe zadania pary animatorskiej, jej odpowiedzialność za rozwój kręgu oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem kręgu. Każde małżeństwo otrzymało Zasady Domowego Kościoła - nasz fundament.

Dzieci pod opieką diakonii bawiły się doskonale nawiązując przyjaźnie, a ich bezpieczeństwo dało rodzicom komfort pełnego przeżywania rekolekcji. Animatorka muzyczna pomagała nam grą i śpiewem przeżywać Eucharystię, jutrznię i inne punkty dnia. Dziękujemy diakonii – młodzieży oazowej za ich posługę.

W niedzielę 11 listopada uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości śpiewając po Mszy Świętej Hymn Państwowy 4 zwrotkowy, a wszyscy przypięli biało-czerwone kotyliony wykonane przez młodzież.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w tym pięknym czasie i w każdym z nas.

Anna i Leszek