Uroczystości patriotyczne w Dubie

W kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dubie, 10 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe trzech żołnierzy i pięciu zwiadowców Wojska Polskiego, zamordowanych 24 września 1939 roku.

Polegli w czasie II wojny światowej żołnierze nie mieli – według dostępnych dziś informacji – chrześcijańskiego pogrzebu. Po ekshumowaniu ich szczątki zostały złożone w nowych trumnach. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. Witold Mikulski. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali: ks. Arkadiusz Jakubczak i ks. Krzysztof Hawro, który wygłosił okolicznościową homilię.

Uroczystość została zorganizowana przy współudziale Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość i przy czynnym udziale p. Witolda Maruchy.

Szczątki poległych żołnierzy spoczęły w grobowcu na cmentarzu parafialnym. Wkrótce ruszą prace nad budowa nowego pomnika na ich grobie.