VI DIECEZJALNY DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ - GROMADA 14 VI 2014

14 czerwca 2014 r. odbędzie się VI Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie. Festiwal odbędzie się pod duchowym patronatem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”.
     14 VI 2014 r. odbędzie się VI Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie. Festiwal odbywał się będzie pod patronatem duchowym J.E. Ks. Bpa  Mariana Rojka. Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatu Biłgorajskiego i Urząd Gminy w Biłgoraju.
     W programie:
13.00 - Eucharystia – kościół parafialny,
14.00 - Rozpoczęcie prezentacji festiwalowych.
17.00 -  Występ zespołu ARTIFEX; ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
      Celem festiwalu jest: popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów, ożywienie religijnego ruchu artystycznego, konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.
     Uczestnikami festiwalu mogą być: soliści, zespoły wokalne, zespoły instrumentalno – wokalne oraz chóry. Wiek do 15 roku życia. Uczestnicy prezentują po 2 utwory. Warunkiem dopuszczenia do festiwalu będzie przesłanie do 2 VI 2014 r. na adres organizatora karty zgłoszenia i płyty CD z nagranymi 2 utworami. Komisja Artystyczna dokona kwalifikacji wykonawców i prześle informacje dotyczącą udziału w festiwalu do 6 VI 2014 r. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody.
    Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres biura festiwalu:
Dyrektor - Ks. Marek Kuśmierczyk,
Parafia MB Nieustającej Pomocy,