PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI DO LOURDES i LA SALETTE

Duszpasterstwo nauczycieli Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na 8-dniową PIELGRZYMKĘ NAUCZYCIELI DO LOURDES i LA SALETTE w dniach 19-26 lipca 2014 roku.
Duszpasterstwo nauczycieli Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na 8-dniową PIELGRZYMKĘ NAUCZYCIELI DO LOURDES I LA SALETTE
w dniach 19-26 lipca 2014 r.

Trasa: Zamość – Czechy – Austria – Włochy – Francja – Lourdes – La Salette – Włochy  – Austria – Czechy – Zamość

1 dzień – 19 lipca (sobota): godz. 3.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Zamościu, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd przez Cieszyn, Czechy, Austrię do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.
2 dzień – 20 lipca (niedziela): godz. 4.30 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do La Salette przez Briancon – zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.00 procesja różańcowa z lampionami.
3 dzień – 21 lipca (poniedziałek): godz. 6.00 Msza Święta; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd do Lourdes – zakwaterowanie i obiadokolacja. Po trasie zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Carcassonne.
    4 dzień – 22 lipca (wtorek): godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.
5 dzień – 23 lipca (środa): godz. 7.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Nicea – zakwaterowanie i obiadokolacja.
6 dzień – 24 lipca (czwartek): całodzienny odpoczynek nad morzem (śniadanie i obiadokolacja)
7 dzień – 25 lipca (piątek): godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Mediolanu, zwiedzanie katedry, przejazd do hotelu w Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.
8 dzień – 26 lipca (sobota): godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Zamościa, przyjazd ok. godz. 23.00

Koszt 8-dniowej pielgrzymki do Lourdes wynosi: 800 zł + 240 euro
Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os. bez klimatyzacji) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), ubezpieczenie kosztów leczenia i NW
                                               Warunki uczestnictwa!

ü  Uczestnik pielgrzymki wypełnia zgłoszenie i wpłaca 800 zł do ks. Roberta Strusa /tel.: 506086058; e-mail:  [email protected]  (do 10 czerwca 2014 r.) + 240 euro (28 czerwca 2014 r.); liczba miejsc ograniczona liczy się kolejność zgłoszeń
-  musi posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości
-  pieniądze na bilety  – 15 euro
-  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
-  zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki  z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: ok. 15 euro na bilety wstępu, lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle – klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, notes i długopis, aparat + filmy, lornetkę, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana, panowie – długie spodnie).

28 czerwca (sobota) o godz.: 15.00 w Zespole Szkół Katolickich w Zamościu (ul. Sikorskiego 11)
odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki z przedstawicielem z Biura Turystycznego PIELGRZYM.