Spotkanie Szkolnej Armii Różańcowej

Serdecznie zapraszamy na  coroczną Konferencję Szkolnej Armii Różańcowej, która odbędzie się w Tomaszowie Lub. dnia 08. X. 2018 r. (poniedziałek).

Szkolna Armia Różańcowa jest diecezjalną formą pracy katechetycznej na terenie szkół, zatwierdzoną przez Wydział Nauki Chrześcijańskiej Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Apostolat Modlitwy Różańcowej prowadzony przez katechetów jest szczególną odpowiedzią na prośbę Maryi, która ukazując się w różnych miejscach, prosiła dzieci by codziennie odmawiały różaniec. Przez to spotkanie pragniemy zaakcentować naszą gotowość do tej modlitwy. Różańcem można wyprosić wiele łask, tak w wymiarze indywidualnym jak i narodowym.

W roku 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski i wypraszać różańcem błogosławieństwo Boże i opiekę Królowej Polski dla dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz dla naszej Ojczyzny. Różaniec w rękach dzieci i młodzieży to również szczególna broń duchowa przeciw współczesnym zagrożeniom dotykającym młode pokolenie. Chcemy prosić, aby wstawiennictwo Maryi, pomogło w umacnianiu więzi z Bogiem i w odpowiednim oddziaływaniu szkół w kształtowaniu chrześcijańskich postaw moralno - obyczajowych. Mamy nadzieję, że modlitwa Szkolnej Armii Różańcowej będzie ważną cegiełką w budowaniu jedności i tak potrzebnego ładu moralnego w Polsce i na świecie.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.szar.edl.pl

Dyrektor Wydziału Nauki                                                        Moderator Żywego Różańca

i Wychowania Katolickiego                                              Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej

Kurii Diecezjalnej w Zamościu                                                    Ks. kan. mgr Julian Brzezicki

Ks. dr Piotr Brodziak

XIX Konferencja Szkolnych Armii Różańcowych

Tomaszów Lubelski, 8 października 2018 r. (poniedziałek)

Program:

Godz. 10.00     I część - spotkanie w kościele  Najświętszego Serca Pana  Jezusa

- Rozpoczęcie Konferencji SzAR - słowo wstępne ks. proboszcza parafii NSPJ

- Powitanie poszczególnych delegacji szkolnych

- Sprawozdanie z działalności za ubiegły rok szkolny 2017/2018

- Świadectwa katechetów i uczniów

- Wręczenie legitymacji nowym członkom SzAR

Godz. 10.30 – Eucharystia w kościele Najświętszego Serca Pana  Jezusa

Eucharystii przewodniczy i Słowo Boże wygłosi  ks. dr Piotr Brodziak

– Dyrektor WNiWK Kurii Diecezjalnej w Zamościu

- Koncert pt. „Różańcowa muzyka”

- Słowo ks. Moderatora Żywego Różańca Diecezji zamojsko - lubaczowskiej

- Wymarsz wszystkich uczestników do Kościoła Zwiastowania N.M.P.

Godz. 12.00     II część – spotkanie w kościele Zwiastowania N.M.P.

- Odsłonięcie Obrazu Matki Bożej i Anioł Pański

- Historia Sanktuarium N.M.P. – słowo Kustosza Sanktuarium

- Radosna część różańca

- Zawierzenie SzAR Matce Bożej Szkaplerznej

- Zasłonięcie obrazu

Godz. 13.00 - zakończenie spotkania

7 października ( niedziela ) w każdej parafii Msza św. za Ojczyznę i procesja różańcowa

Proszę też przypomnieć, że za zachętą Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, w święto Matki Bożej Różańcowej 7 października w niedzielę ma być odprawiona w każdej parafii Msza święta za Ojczyznę, modlitwa różańcowa, a także, w miarę możliwości, procesja eucharystyczna lub różańcowa w tej samej intencji. Niech będzie to świadectwo wiary i zatroskania o Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, w środowiskach, w których żyjemy, pracujemy i uświęcamy się.