VII Regionalny Przegląd Chórów – Pieśni Maryjne

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie serdecznie zapraszają chóry amatorskie do wzięcia udziału w VII edycji Regionalnego Przeglądu Chórów w Lubaczowie, którego tematyką są pieśni maryjne. Przegląd ma charakter konkursu i skierowany jest do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko lubaczowskiej, rzeszowskiej i sandomierskiej.

Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej.

Inicjatywa Przeglądu zrodziła się z potrzeby serca, aby pokazać jak żywe są tradycje chóralne w poszczególnych miejscowościach oraz umożliwić pasjonatom śpiewu konfrontacje z innymi chórami. Nieprzypadkowe jest miejsce oraz tematyka Przeglądu - Sanktuarium Lubaczowskie. Znajduje się w nim kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed wizerunkiem której złożył swe śluby król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę jej opiece.

Przegląd odbędzie się 14 października 2018 r. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie.

Jego rozpoczęcie poprzedzi Msza Święta o godzinie 13.00, po której nastąpią prezentacje konkursowe. Poza konkursem wszyscy uczestnicy wykonają pieśń pt. „Witaj, Gwiazdo morza”.

Wszelkie zapytania odnośnie przeglądu prosimy kierować do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, informacji udziela Dominika Osypanko:  tel. 16 678 20 09 wew. 503, e-mail: [email protected]