I Forum Nowej Ewangelizacji

24 maja 2014 r. rozpocznie się I Forum Nowej Ewangelizacji w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Do udziału w forum zaproszeni są kapłani, klerycy i osoby świeckie, po wcześniejszym zarejestrowaniu na stronie www.nezamosc.pl W sposób szczególny zapraszamy do udziału w forum świeckich przedstawicieli parafii (1-2 osoby) wytypowanych przez Ks. Proboszcza danej parafii.
I Forum Nowej Ewangelizacji
 „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12, 49)
Ewangelizować by spełniać Boże pragnienie
W sobotę, 24 maja 2014 r. rozpocznie się I Forum Nowej Ewangelizacji w Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej. Do udziału w forum zaproszeni są kapłani, klerycy i osoby świeckie, po wcześniejszym zarejestrowaniu na stronie: www.nezamosc.pl. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w forum świeckich przedstawicieli parafii (1-2 osoby) wytypowanych przez ks. Proboszcza danej parafii. Koszt 20 zł.
Program:
9.00 – Msza święta pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. Biskupa Mariana Rojka w kościele pw. św. Archanioła Michała w Zamościu10.00 - Przejście do Centrum Pastoralnego10.15 – Wspólna modlitwa uwielbienia10.30 – 12.00 – Wykład i panel dyskusyjny Ewangelizować by spełniać Boże pragnienie (Anna Maria Kolberg - Wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji);12.00 – Anioł Pański (przerwa i poczęstunek)12.45 – Wspólna modlitwa uwielbienia13.00 – 15.00 Prezentacja sposobów głoszenia kerygmatu i narzędzi nowej ewangelizacji wraz ze świadectwami przedstawicieli ze wspólnot:- Zamojska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Ruch Światło – Życie, Neokatechumenat, Galilea.15.00 Zakończenie Koronką do miłosierdzia Bożego
Patronat Honorowy nad forum będzie sprawował Biskup Diecezjalny Marian Rojek
Patronat medialny Katolickie Radio Zamość