Kilometry Caritas - złotówka do złotówki

Złotówka do złotówki dla potrzebujących. Po raz kolejny w ogólnopolską akcję „Kilometry Caritas” włącza się nasz diecezjalny oddział zamojsko-lubaczowski.O mierzeniu dobra w kilometrach tłumaczy Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Celem kampanii jest zebranie jak największej ilości monet 1 złotowych, układając z nich kilometry. Zadanie jest o tyle trudne, że należy ułożyć je jedna obok drugiej, by potem można było je zmierzyć. Nie brakuje też wolontariuszy, którzy chętnie angażują się w zbiórki dla podopiecznych naszego diecezjalnego Caritasu.

W całej Polsce organizowane są Kilometry Caritas. Także w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Nasi wolontariusze zbierają złotówki, by pobić rekord Guinnessa i pomóc podopiecznym.

Za zgodą Księdza Biskupa proszę Was, by zaangażować wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy i jeżeli to możliwe zebrać złotówki w parafiach 17 czerwca.

Chcemy pomóc naszym podopiecznym. Nie mamy innych funduszy, jak tylko te pochodzące od ludzi dobrego serca. To dzięki Wam w 2017 roku przekazaliśmy pomoc materialną na sumę 706 tysięcy złotych.

Wolontariusze będą zbierać złotówki by pobić rekord Guinnessa i pomóc podopiecznym podczas obchodów Dnia Papieskiego 12 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu oraz w niedzielę 17 czerwca w parafiach całej diecezji.

Zapraszamy do współudziału!

Więcej o akcji na plakatach i stronie internetowej Caritas:

www.zamosc.caritas.pl

Konto bankowe Caritas do wpłat:

PKO BP 61 1020 5356 0000 1802 0173 6941 z dopiskiem „Kilometry Caritas”

Zaprasza

ks. Adam Sobczak,