„Dzieci komunijne dzieciom misji”

Maj i czerwiec to tradycyjnie już czas, gdy dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Dla najmłodszych to także okazja, by wesprzeć swoich rówieśników w krajach misyjnych.

„Dzieci komunijne dzieciom misji” to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, która zachęca katolickie dzieci do modlitwy i solidarności z ich ubogimi rówieśnikami w krajach misyjnych. W tym roku dzieci komunijne i kolędnicy misyjni pospieszą z pomocą dzieciom w Burundi i Rwandzie.

W wybranym dniu Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich rówieśników w potrzebie i składają dla nich dobrowolną ofiarę, którą wcześniej, w porozumieniu z rodzicami, włożyły do specjalnej kopertki PDMD. Ofiary te, często z ich rysunkami, listami lub modlitwami, niosą do ołtarza w procesji z darami.

Ofiary należy przesyłać na Konto bankowe: PKO BP SA I/0 Warszawa

z dopiskiem „Dzieci komunijne” lub „Biały Tydzień”

Wszystkim ofiarodawcom z sekretariatu krajowego PDMD przesłany będzie list z podziękowaniem oraz błogosławieństwo Papieża Franciszka, dlatego prosimy o przesyłanie dokładnych danych adresowych parafii lub szkoły także drogą elektroniczną na adres [email protected]  lub [email protected]

Z misyjnym pozdrowieniem