VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę (1-2 czerwca)

W dniach 1-2 czerwca Róże Różańcowe z całej Polski pielgrzymują na Jasną Górę, by zawierzyć kościół, świat i Ojczyznę opiece Matki Bożej.

W roku stulecia odzyskania niepodległości hasłem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II: „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Spotkanie rozpocznie się w piątek 1 czerwca Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej i modlitewnym czuwaniem zakończonym Eucharystią. W sobotę spotkanie od 9.30 przed Szczytem Jasnogórskim, gdzie będzie modlitwa różańcowa i konferencja pt. „Odnowa moralna narodu drogą do jego niepodległości”. Pielgrzymkę zakończy Msza św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Serdecznie zachęcam do udziału w pielgrzymce wszystkich członków Róż Różańcowych z naszej diecezji. Szczegółowy program pielgrzymki na plakatach w każdej parafii.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca

ks. Julian Brzezicki.