Niedziela powołaniowa w Goraju

| autor:

W parafii św. Bartłomieja w Goraju odbyła się dziś (15 kwietnia) niedziela powołaniowa.

Dziś w naszej parafii przeżywamy Niedziele Powołaniową. Gościmy w naszej wspólnocie zespół klerycki z WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz z ojcem duchownym księdzem Dominikiem Samulakiem. Ogarniamy modlitwą seminarium, jak również modlimy się o nowe i święte powołania również z naszej parafii. W wygłoszonym do nas słowie ks. Dominik podzielił się z nami historią swojego powołania, jak również świadectwem z przejścia w Wielki Piątek ekstremalnej drogi krzyżowej Goraj - Szczebrzeszyn. Podkreślał jak ważne miejsce w rozeznaniu powołania zajmuje lektura Pisma Świętego. Zmartwychwstały Panie rozświetlaj nasze umysły, byśmy uczyli się podejmować ważne życiowe decyzje, abyśmy nie byli biedakami nie mającymi relacji z Chrystusem. Nawet gdy inni się od nas odwrócą zawsze przy nas będzie Jezus. Potrzeba dziś ludzi, by siać ziarno w sercach ludzi, bo tak wielu jest ludzi potrzebujących. Bóg sam wybiera sobie ludzi, gotowych odpowiedzieć na Jego głos. Potrzeba patrzeć na potrzeby innych , nie tylko na siebie tak wielu jest głuchych i niewidomych duchowo. Warto modlić się by młody człowiek nie patrzył na czubek swojego nosa, nie czekał na lepsze czasy, na bardziej sprzyjające warunki , by swoim przykładem pociągał ludzi do Boga. Chryste posyłaj nowych robotników na żniwo, by nie zabrakło pasterzy, gotowych pójść za Tobą. Abyśmy odkryli że Księga Życia , nie jest po to by została zakurzona na półce, jest to Słowo na dziś wciąż aktualne, to jest o mnie i o moim życiu.