Zakończenie Jubileuszu 25-lecia diecezji

Niedziela Palmowa, czyli Światowy Dzień Młodzieży w Lubaczowie zgromadził około tysiąca młodych ludzi z diecezji. Święto młodych zakończyło obchody 25-lecia powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Była procesja z palmami, uroczysta Eucharystia oraz koncert uwielbienia z zespołem „Razem za Jezusem”.

Rozpoczęło się od procesji z palmami z kościoła pw. św. Karola Boromeusza. Procesje ubarwiały flagi i transparenty oraz… nieco uparty osioł. Podczas procesji odczytywane były fragmenty Ewangelii.

W lubaczowskiej konkatedrze sprawowana była msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka z udziałem biskupa pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego oraz biskupa seniora Jana Śrutwy – pierwszego ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Ponadto w Mszy św. uczestniczyło także około stu kapłanów oraz licznie zgromadzeni wierni.

Kolejnym punktem świętowania młodzieży był poczęstunek, koncert lubaczowskiego zespołu „Ruah Elohim” oraz wieczór uwielbienia z zespołem „Razem za Jezusem” z Lublina w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie. Można było się pobawić, potańczyć, ale też pomodlić i posłuchać świadectwa wiary ludzi młodych.