Kurs duszpasterski dla duchowieństwa - wtorek 3 kwietnia

| autor:

We wtorek, 3 kwietnia 2018 r., w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbędzie się kurs duszpasterski dla duchowieństwa diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Głównym tematem spotkania będzie: „Pokonywanie konfliktów w relacjach z kapłanami i świeckimi”, a przybliży go zgromadzonym ks. dr Marek Dziewiecki. Poniżej zamieszczony został program.

Program kursu duszpasterskiego dla Duchowieństwa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Zamość, wtorek 3 kwietnia 2018 r.

(Centrum Kultury Filmowej w Zamościu, ul. Odrodzenia 9 /obok kurii)

10.00 Słowo wstępne – Biskup Diecezjalny Marian Rojek

10.10 Ogłoszenia Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

10.15 Pokonywanie konfliktów w relacjach z kapłanami i świeckimi cz. I – Ks. dr Marek Dziewiecki wykładowca psychologii i pedagogiki w Seminarium Duchownym w Radomiu, Dyrektor telefonu Diecezji Radomskiej – „Linia Braterskich Serc”. Członek Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Rekolekcjonista.

11.00 Przerwa

11.15 Pokonywanie konfliktów w relacjach z kapłanami i świeckimi cz. II – Ks. dr Marek Dziewiecki

12.00 Podsumowanie i zakończenie spotkania.

12.15 Szkolenie dla chętnych księży z zakresu ochrony zabytków

1. Wykład. Stan zabezpieczenia kościołów przed zagrożeniem pożarowym i włamaniami. Pan dr Dariusz Kopciowski, Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
  2. Wykład. Plany ochrony obiektów zabytkowych na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych.Pan Tadeusz Kabaciński, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie.

Ks. dr Sylwester Zwolak

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego