Makulatura na studnie

Za zgodą Księdza Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej od marca rozpoczną akcję charytatywną: MAKULATURA NA STUDNIE.

Pod tymi hasłem kryją się ogromne możliwości pomocy potrzebującym. Oddając makulaturę możemy wesprzeć mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. A z pieniędzy uzyskanych w zbiórce zostanie wybudowana studnia głębinowa. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczynimy się do ochrony środowiska, ale również pomożemy tym, którym żyje się gorzej od nas. Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki! Warto zapamiętać ten przelicznik.

Zbierana będzie makulatura tj. papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe szare i kolorowe.

Kalendarium zbiórek:

17 marca – parafie dekanatu Hrubieszów Płn.

24 marca - parafie dekanatu Hrubieszów Płd.

10 kwietnia -  parafie dekanatu Grabowiec

17 kwietnia - parafie dekanatu Łaszczów

21 kwietnia - parafie dekanatu Tyszowce

maj/czerwiec – dekanaty: Krasnobród, Sitaniec, Szczebrzeszyn, Zamość

lipiec/sierpień – dekanaty: Tarnoszyn, Tomaszów Lub. Płn i Płd

wrzesień/październik – dekanaty: Biłgoraj Płn i Płd, Józefów, Tarnogród

listopad/grudzień – dekanaty: Cieszanów, Narol, Lubaczów

Dokładne daty będą podane na diecezjalnej stronie internetowej diecezja.zamojskolubaczowska.pl.

Prosimy na dzień przed terminem zbiórki o przekazanie informacji odbiorcy o miejscu zbiórki na terenie parafii i szacunkowym załadunku, telefonując pod nr 697 498 153Pod tym numerem można też indywidualnie umówić inny termin odbioru makulatury.

Poszukujemy chętnych, którzy chcieliby podjąć się koordynacji zbiórki w swojej parafii, szkole, firmie, sklepie… Osoby te proszone są o kontakt telefoniczny: 505 088 098 albo e-mailowy: [email protected]

Można także wesprzeć akcję wpłacając pieniądze na konto Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ul. Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość, nr konta: 57 1240 2005 1111 0010 1940 4403, z dopiskiem STUDNIA NA MISJE.

Zapraszamy do włączenia się w dzieło, które może uratować życie lub zmienić byt wielu naszych braci na lepsze. Pomoże ofiarować radość potrzebującym w Afryce, ale również każdemu uczestnikowi naszej akcji – uskrzydlając serce przez czynienie dobra.

Wdzięczny za wszelkie dobro i pomoc w tak szlachetnym celu.

Z darem modlitwy

ks. Andrzej Łuszcz  Dyrektor Diecezjalnych Dzieł Misyjnych