Prośba do Księży Proboszczów o podanie w ramach ogłoszeń parafialnych

Wszystkich chorych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Dniu Chorych, który w naszej diecezji odbędzie się 3 lutego 2018 r. O godz. 11.00 tego dnia w parafii pw. św. Michała Archanioła w Zamościu celebrowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji chorych. Zapraszamy również do organizowania podobnych nabożeństw dla chorych w naszych parafiach.
            Zbliża się dzień 11. lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, który od 26 lat, z inicjatywy św. Jana Pawła II, obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorych. W tym roku papież Franciszek w okolicznościowym orędziu napisał: „Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem.... Dlatego  wszyscy, którzy angażują się w opiekę nad chorymi, uczestniczą w tej misji Kościoła. Jest to wspólna odpowiedzialność – i dodał jeszcze na koniec – Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu, aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi na chorych braci”.
           W dniach 26-27 maja 2018 r. odbędzie się 94. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, której organizatorami będą środowiska służby zdrowia z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Diecezji Rzeszowskiej i Archidiecezji Przemyskiej. W związku z tym, w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki, w poszczególnych diecezjach dokona się peregrynacja relikwii bł. lekarki s. Ewy Noiszewskiej i bł. pielęgniarki s. Marty Wieckiej oraz obrazu przedstawiającego błogosławionych, sługi Boże oraz kandydatów na ołtarze – czyli szlachetnych Polaków, związanych ze środowiskiem polskiej służby zdrowia. Relikwie i Obraz będą nawiedzać kaplice szpitalne, domy pomocy społecznej i hospicjum naszej diecezji w dniach od 5 lutego 2018 r. do 25 maja 2018 r. według ustalonego porządku.
            Zapraszamy całe środowisko medyczne naszej diecezji do przeżywania tych wydarzeń, jako okazji do ufnej modlitwy, integracji oraz mobilizacji do wytrwałej służby wobec potrzebujących.
            Z pamięcią w modlitwie i błogosławieństwem

+ Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski