Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Przedwiecznego Słowa Bożego. Boży Syn przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, miłować i naśladować. On staje między nami jako Emmanuel – Bóg z nami oraz Książę Pokoju, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy naśladowali Go, niosąc pokój całemu światu.

Trwając w radości Jubileuszu 25-lecia istnienia Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego, pragniemy na nowo przypomnieć sobie najważniejszą misję życia chrześcijańskiego, że mamy być ludźmi świętymi. Wprawdzie jesteśmy grzesznikami, ale przemienia nas Boże miłosierdzie i Jego łaska. Kościół nieustannie wskazuje na przyszłość, wpisaną w Bożą Opatrzność, na wiarę w Trójjedynego Boga oraz na ludzi, którzy odwzorowują Boży obraz w sobie i Nim promieniują na innych. Dlatego Kościół, który tworzymy wspólnie, ciągle nawraca się i wierzy w Ewangelię, czyni pokutę, modli się codziennie, żyje niedzielną Eucharystią, miłuje Boga, stara się być wspólnotą jednego serca i jednego ducha, nie zapomina
o ubogich i trzyma się śladów ludzi świętych. Bądźmy w naszej diecezji ludźmi, którzy są wierni raz danemu słowu oraz swojemu powołaniu jako osoby świeckie, duchowni, zakonnice i zakonnicy, zawsze jednego serca oraz jednego ducha.

Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, pragniemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia w podejmowaniu ważnych życiowych zadań i obowiązków oraz niech otacza swoją opieką w Nowym Roku Pańskim 2018.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski