XV Finał Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbył się w sobotę (25 listopada) na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sportowe zmagania poprzedziła uroczysta Msza Święta w zamojskiej Katedrze.

Zawodnicy reprezentowali rejony: zamojski, hrubieszowski, lubaczowski i biłgorajski. Tegoroczny Turniej wpisany był w świętowanie 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, będą reprezentować naszą diecezję na szczeblu ogólnopolskim.

Gdy zakończyły się mecze finałowe, niewątpliwą atrakcją dla uczestników turnieju i kibiców, była seria rzutów karnych, które wykonywali organizatorzy i zaproszeni goście. Jako pierwszy swój strzał oddał bp Marian Rojek.

Kolejnym punktem spotkania, była ceremonia wręczenia medali i pucharów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. biskup Marian Rojek, zaś organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo LSO Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

W załączniku komunikat końcowy z zawodów.

Arkadiusz Efner

pobierz FINAL.doc