Pomoce liturgiczne na XXXI Niedzielę zwykłą rok A

Dziękując Bogu za czas peregrynacji Krzyża Papieskiego, módlmy się za dzieła ewangelizacyjne w naszej diecezji, aby przebiegały zgodnie z wolą Bożą i pod natchnieniem Ducha Świętego oraz przyniosły błogosławione owoce.
Intencja diecezjalna na listopad

Wprowadzenie do liturgii:

W dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy św. jako wspólnota; królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa. Przychodzimy, by stanąć w prawdzie i uświadomić sobie jak bardzo potrzebujemy doświadczenia Boga w naszym życiu.

Boże słowo stawia nam dziś konkretne wymagania i zachęca do dostrzeżenia, że mamy tylko jednego Nauczyciela i Mistrza, jednego też mamy Ojca w niebie. Odrzućmy więc wszelką obłudę i pychę. Porzućmy wszystkie niewierności, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego też chcemy w naszych modlitwach polecać całą naszą diecezję z racji jubileuszu 25-lecia jej utworzenia. W tym miesiącu chcemy dziękować Bogu za czas szczególnej łaski, jakim była peregrynacja Krzyża, który towarzyszył św. Janowi Pawłowi II podczas drogi krzyżowej w Wielki Piątek. Chcemy również modlić się za wszystkie dzieła ewangelizacyjne, które są prowadzone w naszej diecezji, aby przebiegały zgodnie z wolą Bożą i pod natchnieniem Ducha Świętego oraz przyniosły błogosławione owoce.

Modlitwa powszechna

Bóg jest Ojcem nas wszystkich. Módlmy się do Niego pełni ufności:

Módlmy się za Ojca Świętego, naszego Biskupa Mariana i wszystkich pasterzy Kościoła, aby głosząc Ewangelię nadziei mogli się cieszyć wzrostem wiary i miłości we wspólnocie Ludu Bożego. Ciebie prosimy
Módlmy się za rodziny, aby otaczały się wzajemnym szacunkiem i miłością i wspierały się w dojrzewaniu do świętości. Ciebie prosimy
Módlmy się za Ruchy i Stowarzyszenia katolickie naszej diecezji, aby rozwijając swoje charyzmaty wskazywały drogę do Boga. Ciebie prosimy
Dziękując Bogu za czas szczególnej łaski, jakim była peregrynacja krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II, módlmy się aby przyniósł błogosławione owoce w naszym życiu rodzinnym i parafialnym. Ciebie prosimy
Módlmy się za zmarłych, aby żyli dla Boga razem ze zmartwychwstałym Chrystu­sem, który pokonał śmierć i dał wszystkim nowe życie. Ciebie prosimy
Módlmy się za nas, zgromadzonych na Eucharystii, abyśmy przyjmując Słowo Dobrej Nowiny o Chrystusie, objawiali naszym życiem miłość Boga względem człowieka. Ciebie prosimy

Boże, Jedyny nasz Ojcze, prosimy Ciebie byś nas umocnił w prawdzie, bronił od zakłamania i pychy, abyśmy zanosząc do Ciebie nasze prośby, zostali wysłuchani i mogli stać się prawdziwym ludem Twego Syna, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen

pobierz LISTOPAD.doc