Relikwie bł. Jana Pawła II w parafii Mircze

W niedzielę 5 stycznia w parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu odbyły się uroczystości wprowadzenia i instalacji Relikwii pierwszego stopnia bł. Jana Pawła II połączone z 2-setną rocznicą poświęcenia miejscowego kościoła. Uroczystościom przewodniczył Abp dr Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, były sekretarz i świadek świętości błogosławionego papieża Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI.

Uroczystościom przewodniczył Abp dr Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, były sekretarz i świadek świętości błogosławionego papieża Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI. Przy bardzo liczny udziale parafian i gości.
W homilii ksiądz arcybiskup przybliżył postać Błogosławionego a wkrótce świętego papieża Jana Pawła II, Jego ufne zawierzenie Panu Bogu oraz wspominał jak ważna w życiu Papieża była modlitwa. Wspominał również, że w czasie licznych pielgrzymek i codziennych zajęć zawsze miał na nią czas.
Na koniec uroczystości Ksiądz Abp udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa błogosławiąc obecnych relikwiami Jana Pawła II. Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy obecni mogli oddać cześć Błogosławionemu Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie relikwii.
MZ