Podziękowanie za wspólną modlitwę „Różaniec do granic”

Spodobało się Panu pobudzić serca Polaków, którzy 7 października 2017 r., na granicach naszej Ojczyzny, w parafiach i wielu miejscach w kraju i za granicą dali piękne świadectwo wiary i podjęli dzieło wspólnej modlitwy. Za to wszystko Bogu niech będą dzięki! Nasze serca przepełnia również wdzięczność do Maryi, której orędownictwo i wypraszane łaski, pozwoliły zorganizować Różaniec do Granic.

Chcieliśmy z serca podziękować Księdzu Biskupowi za głębokie rozeznanie naszej inicjatywy i za nieocenione wsparcie przygotowań do wielkiej modlitwy na granicy Polski. Dziękujemy tym samym powołanym na terenie diecezji Księżom Koordynatorom Diecezjalnym. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania i wspaniałej organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.

Dzięki doskonałemu przygotowaniu w każdym z kościołów stacyjnych i na odcinkach granicy modlitwa mogła przebiegać bez zakłóceń i w ogromnym skupieniu. Dziękujemy wszystkim proboszczom kościołów stacyjnych, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie swoich parafii na przyjęcie pielgrzymów.

Różaniec Do Granic był inicjatywą ludzi świeckich. Kościół działał w swojej pełni - kapłani i świeccy wspólnie „szli i głosili''. Czego wyrazem były wszystkie wspólnoty modlitwy, jakie zawiązywały się tego dnia w Polsce i na całym świecie.

Za wszelką pomoc, wsparcie i modlitwę składamy serdeczne, staropolskie - Bóg zapłać!

Organizatorzy Różańca do Granic