Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku

W nawiązaniu do prośby Konferencji Episkopatu Meksyku, po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, które nawiedziło tamten kraj, biskupi polscy apelują o zorganizowanie w diecezjach Dnia Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku” w niedzielę 1 października br. lub w jedną z kolejnych. Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest modlitwa, np. w ramach Modlitwy Wiernych, czy październikowego nabożeństwa różańcowego oraz wsparcie materialne.

Zgodnie z decyzją Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka w niedzielę 1 października
2017 r. oraz w kolejne dwie niedziele (8 i 15 października) do modlitwy wiernych należy dodać wezwanie:

Módlmy się za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku, prosząc Boga o potrzebną pomoc dla poszkodowanych, o pociechę dla tych, którzy stracili swoich bliskich oraz o życie wieczne dla zmarłych.

Ciebie prosimy…

Natomiast w niedzielę 15 października 2017 r. w kościołach naszej diecezji przeprowadzona będzie zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na ten cel. Wpłaty ze zbiórek należy przesłać na konto Caritas Polska PL:  77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem MEKSYK.

Można też wysłać SMS z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).