Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin śp. kard. Władysława Rubina, którego grób znajduje się w kryptach lubaczowskiej konkatedry. Z tej okazji Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek oraz ks. kan. Andrzej Stopyra, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, zapraszają na uroczystość upamiętniającą dzieło życia i posługi tego Gorliwego Pasterza i Wielkiego Polaka, która rozpocznie się w Lubaczowie 23 września 2017 r. o godz. 10.00 prelekcją o życiu i działalności ks. Kardynała Władysława Rubina.
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin śp. kard. Władysława Rubina, którego grób znajduje się w kryptach lubaczowskiej konkatedry. Z tej okazji Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek oraz ks. kan. Andrzej Stopyra, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej  w Lubaczowie, zapraszają na uroczystość upamiętniającą dzieło życia i posługi tego Gorliwego Pasterza i Wielkiego Polaka, która rozpocznie się w Lubaczowie 23 września 2017 r. o godz. 10.00 prelekcją o życiu i działalności ks. Kardynała Władysława Rubina.
Następnie o godz. 11.00  w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej  zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem kard. Mariana Jaworskiego wraz z księżmi Arcybiskupami i Biskupami, którzy z kardynałem Rubinem pracowali w Rzymie. Zaproszona została też Rodzina Księdza Kardynała i środowiska polonijne.

Program uroczystości:

10.00 – Konferencja ze świadectwami o życiu kard. Władysława Rubina
11.00 – Msza św. koncelebrowana – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej
12.30 – Modlitwa przy grobie kard. Władysława Rubina i otwarcie poświęconej mu wystawy.