Akcja „Zatrzymaj Aborcję”

Akcja „Zatrzymaj Aborcję” jest inicjatywą ustawodawczą obywateli. Polega na tym, że zbiera się podpisy pod przygotowanym projektem ustawy. Jej inicjatorem jest Fundacja Życie i Rodzina. Termin zbierania podpisów obejmuje 3 miesiące od momentu zatwierdzenia przez Marszałka Sejmu komitetu inicjatywy (zostanie ogłoszony do końca września).

Projekt zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby (tzw. aborcja eugeniczna). W 2015 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1000 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży i stanowią około 90% wszystkich aborcji w naszym kraju.

Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z projektem i wyraziła poparcie dla niego na 376. zebraniu plenarnym w Zakopanem.

Za wiedzą i zgodą Ks. Biskupa Mariana Rojka, koordynatorem diecezjalnym z ramienia fundacji w diecezji zamojsko-lubaczowskiej jest pani Ewa Monastyrska – korespondentka Katolickiego Radia Zamość. Ona zgłosi się z propozycją przeprowadzenia tej akcji do proboszczów naszej diecezji. Prosimy o zaangażowanie także Ruchów katolickich w przeprowadzeniu tej akcji w poszczególnych parafiach. W zbiórkę na szczeblu diecezjalnym jest również zaangażowany ks. Krystian Bordzań- dyrektor Katolickiego Radia Zamość.

Pełnomocnikiem komitetu jest Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Akcji udzieliło poparcia wiele ruchów i instytucji, m.in. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (A. Zięba, P. Wosicki), Humane Life International (E. Kowalewska), czy One Of Us.

Szczegóły także na stronie: http://zycierodzina.pl/zatrzymaj-aborcje/

Ks. Krystian Bordzań

dyrektor Katolickiego Radia Zamość