Drodzy Przyjaciele, Słuchacze i Dobroczyńcy Katolickiego Radia Zamość!

Tradycyjnie już w III niedzielę września br. w Kościele w Polce obchodzimy 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papież Franciszek w słowie skierowanym w okazji tego wydarzenia zachęca ludzi mediów, aby „nie lękali się poprzez prasę, radio telewizję i internet, przekazywać nadzieję i ufność w naszych czasach”.

Katolickie Radio Zamość jako rozgłośnia diecezjalna i regionalna od 19 lat z odwagą i mocą głosi Ewangelię, dobrą nowinę, przekazując dobre wiadomości i stając się przy tym radiem wiarygodnym z pozytywnym przesłaniem.

W ostatnim czasie wzrosła słuchalność naszej rozgłośni. Na początku sierpnia została zwiększona moc głównego nadajnika z 10 kw na 12,5 kw na częstotliwości 90,1 FM, znajdującego się na maszcie w Tarnawatce. Dzięki temu poprawiła się w wielu miejscach jakość sygnału radiowego, ale też pozwoliła stacji dotrzeć w nowe miejsca. Obecnie czekamy na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej uruchomienia nadajnika radia w Lubaczowie na częstotliwości 101,2 FM.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie i wsparcie wielu osób. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy poprzez ofiary na radio, reklamę, sponsoring, promocję na antenie, przygotowywanie i nagrywanie audycji rozwijają naszą rozgłośnię. Słowa podziękowania składam także na ręce wszystkich księży proboszczów oraz parafian z terenu naszej diecezji za zapraszanie Katolickiego Radia Zamość na Niedziele Radiowe oraz organizowanie zbiórek do puszek na wsparcie naszej rozgłośni. Cieszę się, że towarzyszymy Peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w parafiach.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie dobro otrzymane od Was drodzy przyjaciele, słuchacze i dobroczyńcy Katolickiego Radia Zamość, pamiętając o Was w naszych modlitwach na antenie radia.

Ks. Krystian Bordzań
Dyrektor Katolickiego Radia Zamość