IV Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie

Dzieci i ludzie młodzi potrzebują nie tylko wskazówek jak mają postępować i czym kierować się w życiu, ale w sposób szczególny potrzebują świadków i wzorców postępowania. Takimi na współczesne czasy są bł. Karolina Kózka i św. Stanisław Kostka – patronowie dzieci i młodzieży KSM.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom w trosce o formację dzieci i młodzieży Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza do  udziału w IV Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce "Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki” organizowanego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018.

Celem konkursu jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny i św. Stanisława Kostki, pogłębienie wiedzy na temat ich życia, ukazanie uniwersalnego powołania do świętości, upowszechnienie wartości, które wyznawali  i zasad, według których żyli, a także rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u uczniów. Bł. Karolina Kózka, jak również św. Stanisław Kostka jest wzorem dla młodzieży na współczesne czasy. Uboga dziewczyna wypełniając podstawowe obowiązki oraz trwająca w bliskiej relacji z Bogiem, ponosi męczeńską śmierć w obronie cnoty czystości. Młody chłopak, mając wszystkiego pod dostatkiem, szuka czegoś więcej, szuka pełnego szczęścia u Boga, walcząc wewnętrznie pomiędzy Bożą wolą a posłuszeństwem wobec rodziców.

W roku 2018 będziemy obchodzić 450. rocznicę śmierci św. Stanisława. Dlatego też już teraz pragniemy Go poznawać, brać z Niego przykład i ukazywać Go ludziom młodym, również poprzez Konkurs Diecezjalny.

Konkurs objęli patronatem:
Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek
Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Mirosław Piotrowski, KUL – Instytut Historii Kościoła i Patrologii
Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Zgłoszenia uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do 2 października 2017 r.
Nadsyłanie prac plastyczno-literackich uczniów szkół podstawowych do 30 października 2017 r.

Regulamin Konkursu, karta zgłoszeniowa, szczegóły wyjazdu na pielgrzymkę do bł. Karoliny w Zabawie i wszelkie informacje na www.ksm.zamojskolubaczowska.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.
Na każdego czekają atrakcyjne nagrody.

Asystent Diecezjalny KSM
Ks. Stanisław Książek