Lubelszczyzna dla Syrii

Z polecenia Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, informuję, że Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zaprasza duszpasterzy i wiernych parafii w lubelskiej części naszej Diecezji do włączenia się w akcję pomocy charytatywnej na rzecz poszkodowanych w wyniku działań wojennych na terytorium Syrii.

„W ramach akcji planowane są zbiórki do puszek, skarbon stacjonarnych, a także organizacja wydarzeń kulturalnych, których celem jest podniesienie świadomości mieszkańców województwa lubelskiego o ciężkiej sytuacji chrześcijan w Syrii i zachęcenie ich do wsparcia naszych bliźnich”.

Decyzję o ewentualnym zaangażowaniu się w tę inicjatywę, która poszerza prowadzone już przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej działania pomocowe na rzecz Syrii, Ksiądz Biskup pozostawia decyzji poszczególnych księży proboszczów.

Akcja informacyjna i zbiórki trwać będą w okresie od października br. do kwietnia 2018 r.

Numer konta bankowego, na które można wpłacać datki pieniężne

63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii”

W zbiórkę będzie można również włączyć się przez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

ks. Michał Maciołek
Kanclerz