Zaproszenie do Szkoły Animatorów Misyjnych

W dniach od 26 do 30 czerwca 2017 r. Papieskie Dzieła Misyjne rozpoczynają nowy cykl Szkoły Animatorów Misyjnych. Bardzo proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie chętnym ze swojej parafii udziału w tej formie kształcenia misyjnego.
W dniach od 26 do 30 czerwca 2017 r. Papieskie Dzieła Misyjne rozpoczynają nowy cykl Szkoły Animatorów Misyjnych. Bardzo proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie chętnym ze swojej parafii udziału w tej formie kształcenia misyjnego.

Zgłaszać można animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, siostry zakonne, księży, kleryków, studentów i uczniów szkół średnich.

Uczestnicy poznają sposoby animacji misyjnej w parafiach, szkołach i ogniskach misyjnych oraz strukturę i formy działania Papieskich Dzieł Misyjnych. Ubogacą się wzajemnie doświadczeniami i pomysłami.

Po zakończeniu I stopnia uczestnicy będą mieli możliwość kontynuacji SAM-u w następnym roku. Cykl SAM-u obejmuje I stopień, a potem zapraszamy absolwentów na II stopień.

Koszt: 280 zł

W programie:

- specjalistyczne wykłady;
- warsztaty kreatywności;
- spotkania z misjonarzami;
- formy animacji misyjnej w szkole i parafii.

SAM to przede wszystkim:

- wymiana doświadczeń i pomysłów;
- konstruktywna dyskusja;
- twórcza praca w grupach.

Integracja podczas SAM-u to również:

- oglądanie filmów;
- tworzenie bajek;
- wieczory przy wspólnej zabawie;
- zwiedzanie misyjnego muzeum.

SAM odbędzie się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przy ul. Byszewskiej l.

Zgłoszenia proszę nadsyłać do 14 czerwca br. na adres mailowy: [email protected] lub pod numerem tel. 505 088 098.

ks. Andrzej Łuszcz
dyrektor DM Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej