XIII piesza pielgrzymka z Dynisk do Uhnowa

W dniach od 10 do 11 czerwca 2017 r. odbędą się dwudniowe uroczystości ku czci św. Antoniego w Uhnowie na Ukrainie oraz w Dyniskach ski).
W dniach  od 10 do 11 czerwca 2017 r. odbędą się dwudniowe uroczystości  ku czci św. Antoniego w Uhnowie na Ukrainie oraz w Dyniskach ski).

Program uroczystości odpustowych:

10 czerwca - XIII piesza pielgrzymka z Dynisk do Uhnowa.

godz.6.00 - modlitwa na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele parafialnym w Dyniskach,
godz.8.00 - odprawa graniczna na Ulikowie (wymagane są paszporty),
godz.10.00 - uroczysta Msza św. ku czci św. Antoniego w uhnowskim kościele pod przewodnictwem O. Sławomira Zielińskiego - franciszkanina  ze  Lwowa z udziałem pielgrzymów i mieszkańców  Uhnowa
godz.12.00  - ekumeniczna modlitwa za zmałych spoczywających na uhnowskim cmentarzu

Niedziela, 11 czerwca 2017 r.
godz. 12.30 - uroczysta suma odpustowa ku czci św. Antoniego w Dyniskach.

Jubileusz 50-lecia erygowania parafii, 25-lecie poświęcenie nowego kościoła.  Uroczystościom przewodniczy Biskup Pomocniczy Mariusz  Leszczyński.

Na powyższe uroczystości zaprasza
ks. Wiesław Mokrzycki