IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r. Kościół w Polsce będzie obchodził IX Tydzień Biblijny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Tak jak w poprzednich latach, dzięki Księżom Dziekanom, do każdej parafii naszej diecezji dotarły materiały przygotowane przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II.

Nowością tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego jest 1. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weź i czytaj”. Wszystkie potrzebne materiały i praktyczne wskazówki w jaki sposób można to wydarzenie przeprowadzić w parafiach są częścią wyżej wspomnianych materiałów. Jeśli zrodziłyby się jakiekolwiek pytania, można je kierować na adres e-mailowy: ks. Krystian: [email protected]; ks. Sławomir: [email protected].

Zadbajmy o to, aby głos Chrystusa zabrzmiał z mocą w każdej parafii naszej diecezji. Zaangażujmy się w Narodową sprawę i sprawmy, abyśmy przez organizację tego wydarzenia, jeszcze bardziej rozmiłowali się w słowie Bożym.

Więcej na temat samej idei tego duszpasterskiego przedsięwzięcia można dowiedzieć się z rozmowy z ks. prof. Henrykiem Witczykiem:

Ks. mgr Krystian Malec
moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II