Procesja Palmowa w Zamościu

W ramach tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmowąm, 13 kwietnia br. o godz. 15.00 - poświęcenie palm w kościele pw. św. Michała Archanioła, następnie procesyjne przejście z palmami ulicami miasta do Katedry na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, który przedstawicielom młodzieży z każdego dekanatu wręczy lampiony z Iskrą Miłosierdzia.

W jedności z papieżem Franciszkiem ten dzień przeżywać będziemy jako XXIX Światowy Dzień Młodzieży oraz Dzień Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Myślą przewodnią Dnia Młodzieży będą słowa Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie (Mt 5,3).
W ramach tegorocznego świętowania o godz. 15.00 - poświęcenie palm w kościele pw. św. Michała Archanioła, następnie procesyjne przejście z palmami ulicami miasta do Katedry na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, który przedstawicielom młodzieży z każdego dekanatu wręczy lampiony z Iskrą Miłosierdzia.

Procesja Palmowa w 2013 r.