Drodzy Przyjaciele Katolickiego Radia Zamość!

Katolickie Radio Zamość jako jedyny regionalny i diecezjalny środek społecznego przekazu stawia sobie za cel przede wszystkim ciągłe przypominanie o tym, że świat wokół nas może być piękny. 25 marca br. dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Katolickiego Radia Zamość, w 19. rocznicę jego powstania.

Katolickie Radio Zamość jako jedyny regionalny i diecezjalny środek społecznego przekazu stawia sobie za cel przede wszystkim ciągłe przypominanie o tym, że świat wokół nas może być piękny. Stąd tak wiele mówimy o dobrych ludziach, o tym, co buduje a nie rujnuje, co umacnia a nie degraduje, o tym co podnosi na duchu a nie załamuje. Właśnie przez taki sposób widzenia świata chcemy dawać słuchaczom wiarę i nadzieję.

Bardzo cieszy nas to, że nasza rozgłośnia jest zdecydowanie na pierwszym miejscu z czasem słuchania radia w regionie. To znaczy, że każdy słuchacz statystycznie słucha naszego radia 212 minut dziennie, to jest prawie 4 godziny. Jest to jeden z najważniejszych wskaźników, który pokazuje przywiązanie słuchacza do naszej rozgłośni. Analizując wcześniejsze wyniki, jesteśmy stacją, której słuchalność od roku stale rośnie.

25 marca br. dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Katolickiego Radia Zamość, w 19. rocznicę jego powstania. Był to także dzień pamięci o tych, którzy tworzą naszą diecezjalną rozgłośnię, a więc współpracownicy, darczyńcy, sponsorzy, wolontariusze, a przede wszystkim słuchacze. To dzięki Wam Katolickie Radio Zamość ciągle się rozwija
w jakości nadawania, w zasięgu słuchalności, w nowy sprzęt i nowe częstotliwości.

Obecnie trwają prace remontowe studia zamiejscowego naszej stacji, które znajduje się przy ul. Mickiewicza 85, w pomieszczeniach przy parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Rozpoczęte też są prace modernizacyjne studia radiowego przy ul. H. Jana Zamoyskiego 1 w Zamościu. Dzięki przeprowadzonym pracom nasza rozgłośnia będzie posiadała jedno duże studio emisyjne i dwa małe studia nagrań z możliwością emisji oraz nowoczesne wyposażenie składające się z nowego miksera i sprzętu radiowego.

Zwracam się z prośbą o wsparcie tych remontów przez złożenie ofiar do puszek na rzecz Katolickiego Radia Zamość. Wszystkich dobroczyńców naszej rozgłośni zawierzamy Bogu i Matce Najświętszej w modlitwie różańcowej i Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Krystian Bordzań,
dyrektor Katolickiego Radia Zamość

26 marca z okazji Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w naszym dodatku diecezjalnym Tygodnika Katolickiego „Niedziela” znajdzie się płyta DVD z filmem pt. „Pod opieką Bożej Rodzicielki” przygotowanym przez telewizję Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.