Scenariusze katechez przed peregrynacją „Krzyża Papieskiego”

Od 25 marca do 13 października 2017 r. wszystkie parafie naszej diecezji będzie odwiedzał Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II. Przed peregrynacją Krzyża w parafiach odbędą się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Będzie to najważniejsze wydarzenie związane z obchodami dwudziestopięciolecia diecezji. W celu jak najlepszego przygotowania dzieci i młodzieży do rekolekcji oraz modlitwy przy „Krzyżu Papieskim” przygotowaliśmy scenariusze katechez, które należy przeprowadzić podczas lekcji religii w przedszkolach i szkołach około 2 tygodnie przed peregrynacją Krzyża w parafii.

Bardzo prosimy księży i katechetów świeckich, aby zorganizować również spotkania modlitewne dla dzieci i młodzieży przy Krzyżu w parafiach – najlepiej we współpracy z dyrekcjami szkół. Takie spotkania powinny się odbyć podczas zajęć szkolnych, ponieważ peregrynacja „Krzyża Papieskiego” to nie tylko wydarzenie religijne i ewangelizacyjne, ale też oddanie hołdu naszemu Wielkiemu Rodakowi, św. Janowi Pawłowi II. Krzyż Wielkopiątkowy to jedna z najcenniejszych pamiątek związanych z Jego osobą.

Scenariusze katechez można pobrać ze strony WNiWK Kurii Diecezjalnej w Zamościu: