W dniu 3 marca 2017 r. Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Z tej racji również Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Marian Rojek, będzie przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej w Katedrze Zamojskiej o godz. 15.00 i poprowadzi przygotowane na tę okoliczność rozważania.
W dniu 3 marca 2017 r. (pierwszy piątek Wielkiego Postu) Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Do udziału w tej przebłagalnej i wynagradzającej modlitwie zaproszeni są wszyscy wierni, kapłani i osoby życia konsekrowanego.

Ks. Michał Maciołek
Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu