Poświęcenie ołtarza w kościele parafialnym w Baszni Dolnej

Wczoraj w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej, Bp Marian Rojek dokonał poświęcenia nowego ołtarza.

Wczoraj w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej, Bp Marian Rojek dokonał poświęcenia nowego ołtarza. O tym wydarzeniu mówi ks. Roman Palonka - proboszcz tejże parafii.

posluchaj: Ks. Roman Palonka

Ordynariusz naszej diecezji przewodniczył mszy świętej oraz wygłosił kazanie. Podkreślił w nim, że miłość jest fundamentem, tajemnicą i rdzeniem stołu eucharystycznego.

posluchaj: Bp Marian Rojek

Słowa Bp. Mariana Rojka Jak mówił biskup, nowo wybudowany ołtarz Pański ma być dla parafian Baszni Dolnej miejscem spotkań nie tylko z Bogiem, ale również z drugim człowiekiem. To właśnie przy nim powinni się modlić za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów.
Mat. Alicja Magurafot. Wacnik