Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

Na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej eliminacje odbędą się 16 grudnia 2017 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury (ul. 3 Maja 26).
Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu odbędą się 16 grudnia w Domu Kultury w Krasnobrodzie (ul. 3 Maja 26). W tym roku organizatorzy zapraszają także do konkursu na najlepszy świąteczny film krótkometrażowy.

Od 2 do 27 grudnia eliminacje do Festiwalu odbędą się na terenie całej Polski (Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gdańsk, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Morąg, Nowa Sól, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa i Wrocław) oraz za naszą wschodnią granicą.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Do udziału zaproszeni są wszyscy, chcący podzielić się własną interpretacją najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. Festiwal zwieńczy 14 stycznia Koncert Galowy. Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w Internecie.

Tegoroczny Festiwal to także konkurs na film krótkometrażowy zatytułowany „Jak można spędzić święta Bożego Narodzenia”. Maksymalnie 2-minutowe filmy pokazujące jak spędzamy lub chcielibyśmy spędzać Święta mogą przesyłać wszyscy, którzy ukończyli 12. rok życia. Na prace filmowe czekamy do końca roku, a najciekawsze nagrodzimy pokażemy podczas styczniowego Festiwalu.

Wszystkie informacje szczegółowe można znaleźć na stronie www.mfkip.pl i w przesłanych regulaminach.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Niech niesiona w kolędach i pastorałkach nowina o Narodzeniu Chrystusa w Betlejem znów połączy całą Polskę!

pobierz REGULAMIN.pdf

pobierz KONKURS.pdf