Podziękowanie za zbiórki na rzecz CARITAS

Dziękuję Wam i wszystkim Darczyńcom. Dziękuję Ministrantom i Wolontariuszom Caritas, zwłaszcza tym najmłodszym ze Szkolnych Kół Caritas, którzy kwestowali.
Dla przypomnienia. Wpłaty proszę kierować na jedno z kont Caritas:
Bank Zachodni WBK  98 1090 2590 0000 0001 2173 2457
lub w kasie Caritas.
W ostatnim czasie prowadzone jest wiele zbiórek dla chorych dzieci. Bardzo wielu wolontariuszy Caritas jest w nie zaangażowanych. Dziękuję Koordynatorom i Opiekunom Kół Caritas – Szkolnych i Parafialnych. Dziękuję Duszpasterzom za otwartość serca i życzliwą pomoc.
„Caritas – wiara żywa uczynkami!” W sobotę 1 października podczas Gali Caritas Polska, Eleos Kościoła Prawosławnego i Koinonii Kościołów Reformowanych, Pani Koordynator Wolontariatu Caritas naszej Diecezji odebrała podziękowanie w kategorii „świadectwo” za działalność wolontariatu. To zaszczyt i wyróżnienie dla wszystkich wolontariuszy.
Dziękuję Wam za to świadectwo wyrażone w modlitewnym i czynnym zaangażowaniu.
Cieszę się, że dane mi jest oglądać te cuda wiary, gdy tak wielu ludzi chce pomagać innym w duchu chrześcijańskiej miłości. Dostrzegam także, że w dzieła miłosierdzia włączają się osoby, które z różnych powodów, były na marginesie życia kościelnego, a teraz włączają się w czynne życie Kościoła.
Za wszystkich Darczyńców, Wolontariuszy i Współpracowników oraz Braci potrzebujących dziękuję i powierzam Panu Bogu w codziennej modlitwie i Eucharystii.

Ks. Adam SobczakDyrektor CaritasDiecezji Zamojsko-Lubaczowskiej