WARSZTATY MUZYKI LITURGICZNEJ W HORYŃCU-ZDROJU

W dniach 30 września - 2 października 2016 roku w parafii Horyniec-Zdrój odbędą się kolejne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Tym razem poprowadzą je Laura i Paweł Bębenek.
Rok temu w Horyńcu-Zdroju miało miejsce pierwsze tego typu spotkanie w naszej diecezji, które poprowadził Paweł Bębenek. Kompozytor ten jest zapraszany do diecezji na terenie całej Polski, ale często gości także w Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, Słowacji. Jego żona, Laura, przez wiele lat była dyrygentem scholi duszpasterstwa akademickiego Beczka w Krakowie i sopranem zespołu muzyki dawnej Bractwo Lutni. Po raz pierwszy w historii poprowadzą warsztaty razem.
Warsztaty są nie tylko wspaniałym wydarzeniem muzycznym, ale też rekolekcjami owocującymi nawróceniem i zaangażowaniem w liturgię. Ukazują ponadto jedność i powszechność Kościoła. Uczestnicy są zróżnicowani wiekiem, wykształceniem, ale razem tworzą na chwałę Boga coś pięknego – wspólnotę modlitwy i muzyki.
W warsztatach może wziąć udział każdy, kto chce polepszyć swój warsztat śpiewu i wykonania dzieła muzycznego opartego na muzyce liturgicznej. Spotkanie ma być nie tylko nauką wykonywania muzyki liturgicznej, ale głównie modlitwą uwielbiającą Trójjedynego.
Początek w piątek 30 września o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Recepcja czynna od godz. 15.00. Zakończenie w niedzielę 2 października Mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 11.00. Po Mszy koncert finałowy.
Koszt trzydniowych warsztatów to 50 zł od osoby. Szczegóły na plakatach, na profilu FB https://www.facebook.com/muzykaliturgiczna.tomaszowlubelski oraz pod numerem telefonu: 603 275 381.
Wszystkich prosimy o modlitwę, by warsztaty przyniosły dobre owoce wśród uczestników i dla Kościoła naszej diecezji.

Anna Maria Faszczowachór Angelus – diakonia muzyczna