Dzień modlitw w intencji pokoju – 20 IX 2016 r.

20 września 2016 r. w Asyżu odbędzie się spotkanie międzyreligijne, któremu przewodniczył będzie Papież Franciszek. Ojcu Świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu od wszystkich Kościołów partykularnych, dlatego prosi, aby 20 września 2016 r. był obchodzony Dzień modlitw w intencji pokoju.

Proszę w tym dniu dołączyć do modlitwy wiernych w czasie Mszy św. następujące wezwanie:
Módlmy się o pokój na całym świecie, a szczególnie za kraje dotknięte tragedią wojny, aby miłość, przebaczenie i pojednanie zwyciężyły niezgodę i nienawiść… Ciebie prosimy.

Bp Marian Rojek Biskup Zamojsko-Lubaczowski