Setna rocznica śmierci bł. Brata Karola de Foucauld

W tym roku przypada setna rocznica śmierci bł. Brata Karola de Foucauld. Z tej okazji jego relikwie nawiedzają wspólnoty małych sióstr i małych braci od Jezusa. W sobotę, 4 czerwca relikwie zostaną przekazane przez siostry z Warszawy wspólnocie sióstr w Machnowie Starym. W tym dniu w kościele w Machnowie Starym o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. z okazji przybycia relikwii.
Przez cały miesiąc, tzn. do 8 lipca 2016 r., bł. Brat Karol będzie w ten szczególny sposób obecny we wspólnocie małych sióstr, a tym samym we wspólnocie wiernych parafii Machnów i w zamojsko-lubaczowskiej rodzinie diecezjalnej.
W lipcu 2016 r. relikwie zostaną przekazane fraternii w Krakowie - Nowej Hucie.
Małe Siostry mieszkające w Machnowie Starym serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy przy relikwiach bł. Brata Karola oraz do szczególnego wzywania jego pomocy w jubileuszowym czasie.