Fundacja św. Kiliana

adres: Ul. Parkowa 4; 22-420 Skierbieszów

www: www.fundacja-kilian.pl

Naszym celem jest bezinteresowne niesienie pomocy poprzez dawanie i pomaganie tak, aby dzieci, chorzy i potrzebujący mogli żyć w godnych warunkach.

Pomysł założenia Fundacji zrodził się w czerwcu 2009 roku z inicjatywy  ks. proboszcza parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierbieszowie - Janusza Dudzicza oraz grona osób otwartych na inicjatywy społeczne.

„Fundacja Świętego Kiliana”, bo tak została nazwana, swoim imieniem nawiązuje do wielowiekowej tradycji „Targów Kiliańskich” charakterystycznych dla Skierbieszowa i wskazuje na wartości chrześcijańskie poprzez postać biskupa irlandzkiego Św. Kiliana, który widnieje wraz z herbem „Ostoja” w logo fundacji.

Fundacja ta ma na celu podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnej gminy Skierbieszów.

Siedziba fundacji znajduje się w domu parafialnym w Skierbieszowie, w którym pomieszczenia udostępnił ksiądz proboszcz. Zarząd i wolontariusze fundacji to osoby z pasją, chętne do niesienia bezinteresownej pomocy innym ludziom. Głównymi celami są: - pomoc społeczna - pomoc rodzinie i osobom w trudnej sytuacji życiowej - działalność charytatywna - działania na rzecz osób niepełnosprawnych - działalność w zakresie edukacji i wychowania – organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży - przeciwdziałanie patologiom społecznym.