„Mikołajki Caritas” w ośmiu miejscach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

autor:

Caritas Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej w okresie Mikołajkowo-Świątecznym dociera do wielu miejsc naszej diecezji, gdzie dzieci oczekują na Mikołaja. Odwiedziliśmy dzieci polskie i ukraińskie w Tomaszowie Lubelskim, w Ujazdowie, w Ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku, w Krasnobrodzie. Zorganizowaliśmy dwa spotkania Mikołajkowe w sali zabaw w Zamościu i uroczystość świąteczno-mikołajkową w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Łącznie sprawiliśmy radość przekazując ponad 250 paczek. Paczki zostały przygotowane ze środków przekazanych przez Caritas Polska oraz przygotowane z własnych zasobów rzeczowym i od darczyńców tj. Pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu, za co serdecznie dziękujemy. Jednym z ośmiu miejsc jakie odwiedziliśmy w grudniu - było spotkanie z dziećmi w Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu przy ul. Orlicz Dreszera.

4 grudnia 2023 roku miała miejsce pierwsza Mikołajkowa wizyta integracyjna w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Zamościu, w której uczestniczył Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Ks. Bp Marian Rojek wraz z Ks. Marcinem Jakubiakiem Dyrektorem Caritas, w towarzystwie Mikołaja, wolontariuszy i pracowników Caritas odwiedzili dzieci ze świątecznymi podarunkami. W integracyjnym spotkaniu w PSONI w Zamościu i w Ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku uczestniczyli Seniorzy z Tyszowieckiego Klubu Seniora i Klubu „Senior+” w Perespie i jednocześnie członkowie Parafialnego Zespołu Caritas. Przygotowali dzieciom własnoręcznie uszyte misie i upiekli na okoliczność wizyty ciasta.
Ks. Bp Marian Rojek, podkreślił istotę spotkania i dzielenia się nie tylko dobrem materialnym, ale przede wszystkim potrzebę obecności, troski i miłości wobec drugiego człowieka.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Rysakowi – Dyrektorowi Ośrodka za organizację spotkania, wspólne spędzenie czasu oraz podkreślenie tego, iż spotkanie było momentem serdeczności i radości.

Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych, błogosławionych Świąt!